Зображення 69

ЕПІДЕРМОЇДНА ПУХЛИНА

41-річний чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на хронічний біль голови. Результати нейровізуалізації пацієнта подано на рис. 1–3.

Клініко-радіологічним діагнозом у цьому разі буде епідермоїдна пухлина. Первинною диференціально-діагностичною можливістю в цьому випадку кістозного екстрааксіального новотвору препонтинної цистерни є арахноїдальна або епідермоїдна кіста. Епідермоїдні пухлини зазвичай доброякісні й мають тенденцію до самоізоляції між судинами і нервами. На МРТ у Т1 і Т2-режимі вони гіперінтенсивні, на відміну від арахноїдальних кіст. Ці два стани можна розрізнити з допомогою дифузно-зваженої нейровізуалізації й МРТ у режимі FLAIR. Епідермоїдні кисти демонструють обмежену дифузію при першому методі й дуже посилений сигнал — при другому.

img1a

Рис. 1А. Аксіальне Т2-зважене зображення демонструє високу інтенсивність сигналу від вогнища в лівій препонтинній цистерні (стрілка) порівняно з ліквором.

Рис. 1В. Це вогнище асоціюється із високою інтенсивністю сигналу також у режимі FLAIR (стрілка).

Рис. 2A. Дифузно-зважені зображення демонструють яскравий сигнал із тої ж анатомічної зони (стрілка).

Рис. 2В. На карті коефіцієнту дифузії видно обмеження останньої в лівій препонтинній цистерні (стрілка).

img3a

Рис. 3A і 3В. На преконтрастних (рис. А) і постконтрастних (рис. В) Т1-зважених зображеннях видно посилення сигналу із лівої препонтинної цистерни (стрілки).

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR