Електрокардіограма 60

60

Клінічна проблема: ЕКГ записали у 46-річної жінки, яка звернулась у клініку з дводенним анамнезом болю в ділянці грудної клітки. Попередніх ЕКГ немає.

Інтерпретація

Синусовий ритм з ЧСС 65 уд./хв. Помірне відхилення ЕОС вліво (–15 °). Ознаки гіпертрофії лівого передсердя. Ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з перевантаженням. Симетрична інверсія зубців Т у нижніх відведеннях, а також у грудних відведеннях, що свідчить про ішемію.

Коментар

Враховуючи дводенний анамнез болю у грудній клітці і відсутність попередніх ЕКГ для порівняння, знахідки на цій ЕКГ, без сумніву, повинні викликати занепокоєння. Є висока імовірність того, що ішемічні зміни зубців Т є новими, тому пацієнтку доцільно скерувати в палату інтенсивного спостереження.

Високий вольтаж на цій ЕКГ наявний лише у відведеннях від кінцівок як наслідок відхилення ЕОС вліво. Наявні вольтажні критерії гіпертрофії лівого шлуночка (амплітуда R у відведенні aVL >12 мм; сума зубця R у відведенні І + зубець S у відведенні ІІІ >25 мм), також присутні типові зміни комплексу ST-T (перевантаження) у відведеннях І та aVL.