Електрокардіограма 65

65

Клінічна проблема: ЕКГ записали у 71-річного чоловіка, в якого виник кинджалоподібний біль у ділянці грудної клітки справа, який посилювався на вдиху.

Інтерпретація

Синусова тахікардія з ЧСС 105 уд./хв. Вертикальне положення ЕОС (+80 °). У нижньо-передньо-латеральних відведеннях наявні маленькі зубці q. У відведеннях від V2 до V6 наявна елевація сегмента ST, причому підйом сегмента над ізолінією відбувається раптово. Імовірні діагнози включають гостре пошкодження міокарда (інфаркт міокарда) або гострий перикардит.

Коментар

Перша стадія гострого перикардиту характеризується дифузною елевацією сегмента ST в усіх відведеннях, за винятком відведення aVR. Крім того, при гострому перикардиті часто можна виявити депресію сегмента PR (на цій ЕКГ її видно у відведеннях ІІ, V2 і V3). Представлена тут ЕКГ і клінічний анамнез цього пацієнта є типовими для гострого перикардиту, за винятком наявності зубців q. Якщо б при порівнянні зі старими ЕКГ виявилось, що ці зубці q є новими, то були б серйозні підстави запідозрити гострий ІМ. Підтвердження діагнозу в цій ситуації вимагає порівняння зі старими ЕКГ, аускультації з метою виявлення шуму тертя перикарда, ЕКГ в динаміці, ехокардіографії, а також дослідження серцевих ферментів.