Електрокардіограма 74

Клінічна проблема: 52-річний пацієнт госпіталізований у палату інтенсивної терапії з підозрою на гострий ІМ.

Інтерпретація

74

ЕКГ А

Синусова тахікардія з ЧСС приблизно 120 уд./хв. Різке відхилення ЕОС вліво. Біфасцикулярна блокада: повна блокада правої ніжки пучка Гіса і лівий передній геміблок. Гостре пошкодження/інфаркт міокарда в ділянці нижньої стінки лівого шлуночка. Ішемія/пошкодження або інфаркт у ділянці передньої стінки лівого шлуночка.

Коментар

Комплекс QRS має М-подібну форму у відведеннях від V1 до V3 (варіант rSR`). На доповнення до цього наявні глибокі та зазубрені зубці S у відведеннях І, aVL, V5 і V6. Перераховане свідчить про повну блокаду ПНПГ. Наявні також виражені зубці S, яким передують дуже маленькі зубці r у відведеннях ІІ, ІІІ і aVF. Також при аналізі першої частини комплексу QRS виявляється різке відхилення ЕОС вліво. Отже, всі ці феномени свідчать про наявність біфасцикулярної блокади (повна блокада ПНПГ і лівий передній геміблок).

Елевація сегмента ST у відведеннях ІІ, ІІІ і aVF, а також депресія сегмента ST у відведеннях І і aVL свідчать про гостре пошкодження/інфаркт у ділянці нижньої стінки лівого шлуночка. Відзначається також помірна елевація сегмента ST у відведенні V1. Останнє може свідчити про ішемію/гостре пошкодження/інфаркт у ділянці передньої стінки лівого шлуночка.

74

ЕКГ Б

Цю ЕКГ записано через 4 дні. Відбулось сповільнення синусового ритму (80 уд./хв.) і зміни сегмента ST стали менш вираженими. Це свідчить про те, що відбувається еволюція гострого ІМ.