Електрокардіограма 97

Клінічна проблема: представлені ЕКГ записано в 71-річної жінки, яка перебувала в палаті інтенсивної терапії кардіологічного відділення. Скаржилась пацієнтка на атипові болі в ділянці грудної клітки.

97a

ЕКГ А

Інтерпретація

Синусова брадикардія з ЧСС 56 уд./хв. Помірне відхилення ЕОС вліво (–10°). Імовірне гостре пошкодження/ішемія в ділянці передньої стінки лівого шлуночка. Не можна виключити ішемії в ділянці бокової стінки лівого шлуночка.

Коментар

Помірна елевація сегмента ST у відведенні V2, помірна елевація сегмента ST і двофазний зубець Т у відведенні V3. Перераховане може свідчити про гостре пошкодження/ішемію в ділянці передньої стінки лівого шлуночка. Також відзначається помірна косонисхідна депресія сегмента ST у відведеннях І і аVL, що може свідчити про ішемію в ділянці бокової стінки лівого шлуночка.

97b

ЕКГ Б (записана через 9 годин після першої ЕКГ)

Інтерпретація

Синусова брадикардія з ЧСС 52 уд./хв. Помірне відхилення ЕОС вліво (–10°). Ознаки ішемії в ділянці передньої стінки лівого шлуночка. Не можна виключити також ішемії в ділянці бокової стінки лівого шлуночка.

Коментар

Ми бачимо суттєву еволюцію порівняно з попередньою ЕКГ. Виникла глибока інверсія зубців Т у передніх грудних відведеннях. У пацієнтки розвивається ІМ без зубця Q.

97c

ЕКГ В (записана через 8 годин після другої ЕКГ)

Інтерпретація

Синусова брадикардія з ЧСС 49 уд./хв. Помірне відхилення ЕОС вліво (–10°). Ознаки ішемії в ділянці передньої стінки лівого шлуночка.

Коментар

Ми бачимо поглиблення інвертованих зубців Т у передніх грудних відведеннях. Це може свідчити про ішемію в ділянці передньої стінки лівого шлуночка або гострий ІМ без зубця Q. Було підтверджено, що це насправді гострий ІМ без зубця Q.

При коронарографії в цієї пацієнтки виявили виражене звуження (90%) лівої передньої нисхідної коронарної артерії у проксимальному її відділі.