Зображення 27

НЕПОВНЕ ПОПЕРЕЧНЕ УРАЖЕННЯ СПИННОГО МОЗКУ
ВНАСЛІДОК ПАРАІНФЕКЦІЙНОГО МІЄЛІТУ

33-річний пацієнт був скерований у лікарню сімейним лікарем після скарг на висхідні парестезії, що поширилися з нижніх кінцівок на тулуб. Хворий 2 тижні тому переніс нежить, що супроводжувався легкою гарячкою. Слабості кінцівок чи порушень функції тазових органів не відзначалося.

При клінічному обстеженні виявлено зниження епікритичної чутливості нижче рівня дерматома С5, парези відсутні. Після проведення люмбальної пункції в лікворі спостерігалися запальні зміни, електрофорез спинномозкової рідини не засвідчив наявності олігоклональних смуг. МРТ шийного відділу спинного мозку засвідчила патологічні зміни на рівні хребця С2. Було поставлено діагноз параінфекційного мієліту після вірусної інфекції верхніх дихальних шляхів, що спричиняв неповне поперечне ураження спинного мозку.

Симптоматика повністю регресувала після терапії гідрокортизоном. В інших зонах ЦНС при контрольній томографії, проведеній через 1 рік, уражень не виявлено. МРТ-картина в цьому клінічному випадку також сумірна із діагнозом розсіяного склерозу, котрий, проте, можна виключити, взявши до уваги аналіз ліквору і динаміку захворювання.

100

Рис. А. На сагітальному Т2-зваженому зображенні візуалізується зона гіперінтенсивного сигналу на рівні тіла хребця С2. Рис. В. На Т1-зваженому зображенні після введення контрасту видно ділянку вираженого посилення сигналу. Рис. С. Аксіальний зріз демонструє, що вогнище займає центральні відділи спинного мозку. Рис. D. Посилення сигналу візуалізується також на аксіальному зрізі Т1-зваженого зображення після застосування контрасту.

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR