Зображення 29

ІНФАРКТ ПОПЕРЕКОВО-КРИЖОВОГО ВІДДІЛУ СПИННОГО МОЗКУ ВНАСЛІДОК ГОСТРОЇ ІШЕМІЇ В БАСЕЙНІ КРОВОПОСТАЧАННЯ ПЕРЕДНЬОЇ СПИННОМОЗКОВОЇ АРТЕРІЇ

81-річна жінка-пенсіонер стверджує на прийомі у лікаря, що сьогодні вранці вона впала, бо в неї виникла різка слабість в обох ногах. Після цього з’явився різкий біль у спині, котрий хвора пояснює падінням. Слабість утримувалася, до неї додалося нетримання сечі і калу. Унаслідок декальцифікації пацієнтка інколи мала в минулому болючі переломи, але не слабість. При неврологічному обстеженні виявлено нижню в’ялу параплегію, дисфункцію міхуревого й анального сфінктерів, зниження чутливості (більше — температурної й больової, ніж тактильної й м’язово-суглобової) на обох нижніх кінцівках і нижній половині тулуба.

На МРТ видно зону зміненого сигналу в нижчій частині спинного мозку, епіконусі й конусі. На рівні останнього патологічні трансформації захоплюють практично весь поперечник спинного мозку. Томографічні й клінічні дані сумірні з діагнозом гострого спінального інфаркту в басейні кровопостачання передньої спинномозкової артерії. При обсерваційному нагляді за хворою неврологічний дефіцит залишався стабільним, без поліпшення чи погіршення.

100

100

Зображення А, В, Е одержані через 12 годин, а зображення C, D, F, G — через 3 дні після виникнення симптомів. Візуалізовані остеопоротичні переломи тіл хребців досить старі й не пов’язані з гостровиниклим неврологічним станом. Рис. А. На сагітальному Т2-зваженому зображенні видно зону гіперінтенсивності центральних відділів спинного мозку на рівні конуса й вище. Рис. В. На Т1-зваженому зображенні видно помірне контрастне підсилення. Рис. С. Через 3 дні після початку симптомів виражена гіперінтенсивність сигналу візуалізується у спинному мозку і в Т2-режимі. Рис. D. Контрастне посилення сигналу не наростає. Рис. E. На аксіальному Т2-зваженому зображенні видно зону гіперінтенсивності лише в сірій речовині. Рис. F. Через 3 дні більшість спинного мозку є гіперінтенсивна, за винятком дорзальних ділянок, що кровопостачаються задньобічними судинами, через це епікритична чутливість менш уражена порівняно з протопатичною й моторним дефектом. Рис. G. Описані зміни візуалізуються й на рівні спинномозкового конуса.

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR