Зображення 39

ДВОБІЧНИЙ ІНФАРКТ ТАЛАМУСА

Коли подружжя повернулося пізно увечері додому з вечірки, жінка зі здивуванням помітила виражену сонливість і байдужість у свого 54-річного чоловіка. Крім того, він «забув», що з ним відбувалося, постійно перепитуючи: «Чи не треба мені вже вставати на роботу?» і «Де я є?», хоча й перебував удома. Пацієнт не міг згадати подробиць недавньої вечірки й навіть самого факту, що вона мала місце. Дружина пояснила такі зміни помірною кількістю спожитого алкоголю. Проте коли такий стан утримувався і вранці наступного дня, вона привезла хворого до шпиталю.

При госпіталізації пацієнт виглядав апатичним і слабо реагував на зовнішні вербальні стимули. При фізикальному обстеженні він кілька разів засинав, надав лише дуже побіжну інформацію про себе, не орієнтувався в часі і просторі.

На МРТ виявлено двобічні гіперінтенсивні вогнища в задньомедіальних ділянках таламуса, що вказує на двобічну ішемію в басейні таламотуберальних артерій (артерій Першерона) — вони часто відходять від єдиного стовбура. Неврологічні симптоми хворого зникли відносно швидко і через кілька місяців він повернувся до виконання професійних обов’язків.

img1

Рис. Двобічний інфаркт таламуса. Рис. А. При дифузно-зваженій МРТ видно два двобічні гострі ішемічні ураження із залученням медіально-ростральних зон таламуса. Рис. В. На МРТ у FLAIR і Т2-режимі дещо нечітко видно ішемізовані ареали, оскільки при обстеженні пацієнт був дезорієнтований і рухався (дифузно-зважене зображення одержують за 4 секунди, а Т2-зважене — за 3–5 хвилин).

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR