Зображення 54

ІНФАРКТ ТАЛАМУСА (ВИПАДОК 2)

Якогось дня в 45-річного офісного працівника розвинулися нудота, блювання, виражене запаморочення і двоїння в очах. Уважаючи, що це звичайна ентеровірусна інфекція, пацієнт відпросився додому. За кілька годин його стан не поліпшав і до вищезгаданих симптомів приєдналися розлади мови. Хворий з допомогою друзів добрався до лікарні.

При обстеженні у приймальному покої черговий лікар виявив косоокість і нестійкість при ході, але не слабість. Також була наявна провідникова афазія. Підозрюючи ураження основної артерії, пацієнту провели МРТ головного мозку, котра підтвердила існування лівобічного інфаркту таламуса. Більш допереду локалізоване вогнище, котре залучає субталамічне ядро й палідоталамічні волокна, що іннервують вентралатеральне ядро, може спричиняти скороминущий гемібалізм або хорею (див. зображення 39). У подібних випадках у хворого нерідко розвивається та звана таламічна рука, для якої характерне згинання і пронація передпліччя, згинання кисті, легке згинання пальців у п’ястно-фалангових суглобах і розгинання середніх і кінцевих фаланг.

img1

Інфаркт таламуса. На МРТ у дифузно-зваженому (рис. А) і Т2-зваженому (рис. В) режимах гостру ішемію видно в зоні кровопостачання лівої задньої таламоперфоруючої артерії. Наявний також перифокальний набряк. Двобічні гострі ішемічні ураження в цій ділянці можуть асоціюватися із тяжкими порушеннями свідомості.

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR