Зображення 62

МОТОСЕНСОРНИЙ ІНСУЛЬТ
УНАСЛІДОК ПРАВОБІЧНОГО ІНФАРКТУ МОСТА

56-річний чоловік почав скаржитися на відчуття «сп’яніння» під час водіння автомобіля. Якось, приїхавши додому, він відзначив «поколювання» в лівій руці. Через кілька годин у пацієнта виникли розлади мови і слабість лівих кінцівок. При неврологічному обстеженні, проведеному у приймальному покої лікарні, виявлено легкі лівобічний спастичний геміпарез і геміанестезію, а також дизартрію. Результати нейровізуалізації представлено на рис. 1–3.

Клініко-радіологічним діагнозом в описаному випадку буде мотосенсорний інсульт унаслідок правобічного інфаркту моста. Обмежена дифузія і нормальний сигнал у Т2-режимі зазвичай є ознакою свіжої гострої цереброваскулярної катастрофи.

img1

Рисунок 1. Дифузно-зважена МРТ. Видно обмежену зону дифузії у правій половині моста (стрілка), котра вказує на аномалію сигналу.

img2

Рисунок 2. МРТ з явним коефіцієнтом дифузії (ADC) також демонструє зону зниженого сигналу (стрілка). Це підтверджує існування гострого клітинного ураження, що свідчить про діагноз інсульту.

img3

Рисунок 3. МРТ у Т2-режимі. Візуалізується дуже невелике посилення сигналу від правої половини моста, що також є доказом на користь гострого ураження в цій ділянці.

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR