Зображення 63

ЗАЛИШКОВІ ОЗНАКИ ІНСУЛЬТУ,
АКТИВІЗОВАНІ СОМАТИЧНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ

86-річну жінку привезли у приймальний покій зі слабістю правих кінцівок. Персонал будинку для людей похилого віку, де вона жила, за день перед госпіталізацією помітив, що хвора не рухає правими рукою і ногою, як раніше. Протягом останніх 2 років пацієнтка відзначала певні проблеми з мовою. При неврологічному обстеженні виявлено моторну дисфазію зі збереженим повторенням і легкий правобічний спастичний геміпарез, котрий залучав і обличчя. Лабораторні дослідження засвідчили велику кількість лейкоцитів і бактерій у сечі. Результати нейровізуалізації представлено на рис. 1 і 2.

Клініко-радіологічним діагнозом в описаному випадку буде поява симптомів старого інсульту на фоні інфекційного процесу сечовивідних шляхів. Віддалені наслідки гострих цереброваскулярних катастроф можуть демонструвати посилену інтенсивність сигналу на МРТ у Т2-режимі без обмеження дифузії.

img1

Рисунок 1. МРТ у режимі FLAIR свідчить при високу інтенсивність сигналу від перивентрикулярної білої речовини і лівобічного комплексу «базальні ганглії / внутрішня капсула / таламус» (стрілки). Вогнища із залученням глибоких ядер і внутрішньої капсули мають анатомічну локалізацію, котра може пояснити симптоматику хворої, і, скоріше за все, є інсультними. Їх вік важко визначити точно, але існують ці ураження не менше кількох годин. Розширення лівого бічного шлуночка (головка стрілки) відбулося за типом замісної гідроцефалії, на основі чого можна думати, що інфаркти хронічні.

img2

Рисунок 2. Дифузно-зважена візуалізація (DWI) не засвідчила існування зон патологічних змін сигналу, на основі чого можна думати, що ураження не свіжі. Також спостерігається ділянка низькоінтенсивного сигналу в лівій шкаралупі, сумірна із хронічним інфарктом.

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR