Зображення 78

ОПТИКОМІЄЛІТ ІЗ ГИКАВКОЮ І БЛЮВАННЯМ

50-річний пацієнт із наявністю в анамнезі рецидивуючого невриту зорового нерва і поперечного мієліту в грудній ділянці звернувся до лікаря з приводу швидко прогресуючого тетрапарезу, дизартрії, дисфагії, стійкої гикавки, нудоти, блювання і погіршення зору. При МРТ виявлено демієлінізуючі вогнища у верхніх шийних сегментах, на межі між мостом і довгастим мозком (рис. 1) і в зоровому перехресті (рис. 2). У сироватці виявлено оптикомієлітспецифічний імуноглобулін G, надалі хворий добре відреагував на плазмаферез.

Згідно з повідомленнями літератури, окрім ураження зорового аналізатора та спінальних утворів, при цьому захворюванні інколи залучається стовбур головного мозку, що проявляється персистуючими гикавкою, нудотою і блюванням.

img1

Рис. 1. Т2-зважена неконтрастна МРТ (сагітальний зріз) демонструє патологічний сигнал, що починається від мосто-медулярного зчленування й опускається в шийний відділ спинного мозку. При контрастуванні (зображення не представлено) виявлено інтенсивне посилення сигналу на рівні моста.

img2

Рис. 2. Т1-зважена постконтрастна МРТ демонструє патологічний сигнал і виражене збільшення розмірів зорового перехресту.

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR