Зображення 99

ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНИЙ КРОВОВИЛИВ
У НОВОНАРОДЖЕНОГО, АСОЦІЙОВАНИЙ
ІЗ КОАРКТАЦІЄЮ АОРТИ

У дитини, народженої фізіологічним чином у термін, у віці 3 тижнів виник спонтанний внутрішньочерепний крововилив (рис. 1). Ехокардіографія засвідчила існування коарктації аорти. АТ на правій руці становив 167/108 мм рт. ст. (норма для цього віку — 79 ± 8/49 ± 8 мм рт. ст.), на правій нозі — 111/78 мм рт. ст. Рутинна МРТ і МРТ-ангіографія на виявили додаткових аномалій. Було проведено ангіопластику аорти з метою усунення стенозу (рис. 2) і нормалізації артеріального тиску. У пацієнта розвинулася постгеморагічна гідроцефалія, що надалі потребувала шунтування.

Поширеними причинами спонтанного внутрішньочерепного крововиливу в новонароджених є коагулопатії, мальформації судин головного мозку, пухлини, церебральні інфаркти й гіпертензія. Коарктація аорти — рідкісне, але хірургічно кориговане захворювання, його слід розглядати в диференціальній діагностиці.

img1

img2

Рис. 1. Неконтрастна КТ головного мозку демонструє крововилив у базальні ганглії зліва з поширенням у бічний і третій шлуночки та супутньою гідроцефалією. Рис. 2. Аортографія демонструє фокальний аортальний стеноз дистальніше відходження лівої підключичної артерії (А) та відсутність коарктації після ангіопластики (В).

За матеріалами таких сайтів:

http://www.med.harvard.edu/AANLIB/home.html

http://library.med.utah.edu/kw/brain_atlas/

http://brainmaps.org/

http://www.loni.ucla.edu/

http://www.brainexplorer.org/brain_atlas/Brainatlas_index.shtml

http://cba.cpmc.columbia.edu/

http://www.imaios.com/en/e-Anatomy/Head-and-Neck/Brain-neuroanatomy-3D-MR